KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16338446

nr 1633 8446

Anna Ödman

(1876-1960), Sverige

Akvarell, Signerad, daterad Uppsala 1941,34x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x28 cm

Anna Ödman, svensk målare född i Härnösand 1876, död i Stockholm 1960.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 29 juli 2024
kl 20:42:17

Anna Ödman

Läs mer om Anna Ödman